Lauri o jednotlivých členech skupiny

10. června 2006 v 19:14 |  Rozhovory
Lauri představuje své kámoše ze skupiny - Pauliho, Akiho a Eera, jako by je nikdo neznal. Lauri je číslo jedna v The Rasmus, ale bez Akiho, Pauliho a Eera by vůbec neexistoval. V 'YAMU ' povídal Lauri, jak na tom jsou jeho tři kámoši a proč pro něho tolik znamenají....
Lauri:
"S Akim se nejraději chodím bavit. Je přesně jako já - rád vyhledává večírky a táhneme spolu skoro každou noc - nejraději do časných ranních hodin. Užijeme si spoustu skvělé zábavy. Ale umíme být také hodně smutní. Aki je hodně citlivý a taky se rozpláče, když mu něco dobře nejde. Ale není to vůbec úzkostné. To obdivuji. Často bych se nejraději prostě rozplakal, můžu, ale nedokážu to. Často uvažujeme o životě a lásce. Na mnohé věci má stejný názor jako já - jsme spřízněné duše. Nenávidíme například čekání a pití před koncertem a bohužel rychle ztrácíme trpělivost. Také trochu rádi urážíme. Jednou jsme se chovali jako holky. Bylo to trapný. Jindy Aki právě předváděl jednu skupinu, jak hroznou dělají hudbu a že to bylo strašný vystoupení. Nádherně jsme se bavili do té doby, než jsme náhle zpozorovali, že se hned vedle nás postavili.
Jsem strašně rád, že Aki existuje. Poprvé do naší skupiny přišel před čtyřmi lety, za tu dobu se s námi kompletně sžil. V roce 1999 náš starý bubeník odjel do Thajska, neměl už chuť s námi hrát. Tehdy ještě Aki prodával trička a plakáty naší skupiny. Šel jsem k němu a zeptal se ho, jestli by neměl chuť si s námi zahrát a tak jsme objevili našeho nového bubeníka. Okamžitě řekl ano. A ačkoli je hodně štíhlý, protože také - stejně jako já - hodně sportuje, má neuvěřitelnou energii. Na koncertech ze sebe vydá vše a je mu jedno, že ho druhý den pálí ruce a má obrovskou bolest ve svalech. To se vždycky můžu potrhat smíchy, když může sotva dojít do postele. Když jsme na cestách a nespíme v autobuse, ale v hotelu, sdílíme spolu pokoj a Pauli a Eero mají spolu druhý pokoj. To se skvěle hodí, protože my jsme dva lovci večírků, většinou chodíme pozdě do peřin a ostatní tak neprobudíme. Je to taky praktické, protože oba potřebujeme jen velmi málo spánku a nepřijde nám nic do cesty. Jen jedno je blbý: Aki nekouří a já mám špatné svědomí, když je celý nasáklý kouřem z mé cigarety. Sice říká, že mu to nevadí, přesto zkouším kouřit míň.
Aki má celé to šílenství fanoušků právě tak málo rád jako já. Taky proto, že on už s nimi měl co dočinění. Někteří lidé si myslí, že nám můžou nadávat. Pár fanoušků obléhá Akiho byt v Helsinkách, stejně jako můj, proto je takový nezbedný. Teď jsme dokonce skoro sousedé."
"Pauli má zařízené malé domácí studio, kde se setkáváme a kde společně klábosíme. Pak tam sedíme a přemýšlíme o nových kouscích. Na obou skupinách Killer a Kwan, s nimiž doma v Helsinkách spolupracujeme, nám hodně záleží. Pauli je produkuje. Proto má vlastně Pauli tetování a piercing. Nechali jsme si vytetovat 'Dynasty ' jako The Rasmus, Killer a Kwan dva roky poté, co jsme obsadili první tři místa ve finské albové hitparádě. To ho odsoudilo k tomu, že musel zakusit hodně sebezapření, tím jsem byl na něj hrdý, že to skutečně udělal. Pauli je hodně zajímavý a dává mi nové super nápady na skládání hudby. Jeho slabost pro Hip Hop se odráží v naší hudbě. Taky si ho vážím proto, že je tak krásně rozumný. Rád sice se mnou a Akim chodí pařit a pije pivo, ale s mírou. Na turné má u sebe vždy svůj laptop (notebook) a malé klávesy a zpracovává nápady. Využije každou volnou chvilku, kdy je tvořivý. A když už nemám ani špaček cigarety, vím vždy, kde ho seženu. Kouří stejnou značku jako já."
"Eero je mým pólem klidu. Už před pěti lety ho kámoš z hudební školy strhl pro Sahaja jogu, je nejvyrovnanější člověk, jakého znám. Každé ráno, když Aki, Pauli a já se ještě mučíme v peřinách, medituje už 15 minut. Proto zůstává po celý den neuvěřitelně klidný. Když jsem vynervovaný nebo bez sil, stačí mi většinou jen jeden pohled na něj. Taky když si s něčím lámu hlavu, co asi přinese budoucnost a jakou chvíli dřív nebo později udělám, on mi pomůže. Snaží se vždy tady a teď žít a vyřadí myšlenky na minulost a na zítřek. To se také naučil ze sahaja jogy a naučil mě, abych to tak také dělal. samozřejmě rád také přemýšlím o svých melancholických myšlenkách. Ale vím, že mi kradou sílu, kterou naléhavě potřebuji pro sebe a naši hudbu. Právě teď trpím obrovskou nespavostí. Nějak si začínám myslet, že je skvělé, že Eero na mě nadává za to, že hodně piji a navštěvuji párty. Obzvláště na turné to několikrát opakuje. Většinou jde přímo po vystoupení do postele zatím co Aki a já se hrneme užívat si párty. Někdy ho při návratu do hotelu dost ruším. Nejsem na něj ale nikdy skutečně naštvaný, nýbrž jsem mu vlastně vděčný. Ačkoli je mladší než já, dává na mě pozor jako by byl mým starším bráchou. Veselé je, že Eero málokdy sleduje televizi a nezajímají ho hvězdy. Ještě ve stručnosti: Když před ním stál Robbie Williams, on ho nepoznal."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama