O skupině

4. června 2006 v 17:44 |  Biografie
V roce 1994 vytvořili 4 kámoši ze střední školy kapelu pro školní besídku. Jejich vystoupení mělo úspěch a tak se rozhodli, že v tom budou pokračovat i mimo školu. Pojmenovali se RASMUS.
V roce 1995 jim vyšel první singl 1ST u nezávislého vydavatelství Teja G. Records.
V únoru 1996 podepsali smlouvu s vydavatelstvím Warner Finland a v květnu vydali Rasmus (tehdy ještě bez "The") své debutové album PEEP, které se stalo zlatým.
Během roku odehráli přes 100 koncertů, účastnili se festivalů ve Finsku, Rusku a Estonsku a měli veliký úspěch.
V květnu 1997 vydali další singl BLUE, který se stal zlatým a v srpnu vydali své druhé album PLAYBOYS, které se také stalo zlatým. Znovu odehráli přes 100 koncertů v rámci festivalů a v klubech a dělali předkapelu skupině Rancid a Dog Eat Dog. Vyhráli finskou obdobu cen GRAMMY jako BEST NEW ACT roku 1996.
V září 1998 vydali single LIQUID. Videoklip k této písničce so dostal do hitparády MTV Nordic Top 40.
V prosinci 1998 byla písnička LIQUID zvolena jako nejlepší píseň roku 1998 jak fanoušky tak i kritiky.
V únoru 1999 dělali Rasmus v Helsinkách předkapelu Garbage. Během roku odehráli asi 80 kocertů a účastnili se festivalů ve Finsku.
V srpnu 1999 vyhrál videoklip LIQUID cenu na Finnish Music Video Festival.
V říjnu 1999 dělali Rasmus na stadionu v Helsinkách 2x předkapelu skupině Red Hot Chili Peppers pro asi 12 000 lidí.
Do kapely přišel bubeník Aki poté co od nich odešel Janne (přestěhoval se do Thajska). Za zmínku stojí fakt, že Aki dříve prodával na koncertech Rasmus jejich zboží jako trička, plakáty, CD,...
V dubnu 2000 se Rasmus přejmenovali na THE RASMUS a podepsali smlouvu s vydavatelstvím Playground Music Scandinavia. Od května začali ve Stockholmu nahrávat nové album.
V únoru 2001 vydali The Rasmus ve Finsku singl F-F-F-Falling. Singl zůstal po 3 měsíce na prvním místě v žebříčku prodejnosti a stal se zlatým.
V březnu 2001 vydali The Rasmus ve Finsku album INTO. Dostalo se na první místo a stalo se zlatým.
Od dubna 2001 proběhlo turné po Švédsku, Dánsku a Norsku.
V květnu 2001 bylo album vydáno v Dánsku a skupina koncertovala po Finsku, kde se objevili na všech festivalech.
V červnu 2001 byl vydán singl CHILL po celé Skandinávii a dostal se na 2. místo ve finském žebříčku prodejnosti. V srpnu je album vydáno ve Švédsku a Dánsku a v září v Německu.
V říjnu 2001 byli The Rasmus jako předkapela na skandinávském turné s HIM. Hráli zhruba pro 40 000 lidí. V listopadu dělali předkapelu švédským Roxette.
V roce 2001 vydali The Rasmus ještě album Hell of a Collection, na kterém byl výběr jejich největších hitů.
V roce 2003 vydali album DEAD LETTERS, které opravdu dobylo celou Evropu. Singl IN THE SHADOWS měl obrovský úspěch nejen ve Skandinávii, ale i ve zbytku Evropy - především v Německu, Rakousku, Polsku, ale i v České Republice a na Slovensku a dalších státech. V létě to byla jedna z nejhranějších písniček, The Rasmus byli zváni na nejrůznější akce, absolvovali turné po Evropě, poskytli nesčetně rozhovorů pro média a zařadili se mezi opravdové a uznávané rockové hvězdy. K této písničce natočili 3 videoklipy.
Vydali další singl + videoklip First Day of My Life, který jejich úspěch jen podpořil. Ve Skandinávii byl vydán i singl In My Life spolu s videoklipem, který se natáčel na Kubě (Lauri se tam válel v bahně :-))). Dalším singlem k albu Dead Letters byla písnička FUNERAL SONG. Videoklip se natáčel v Rumunsku.
Posledním singlem a klipem je GUILTY.
Ke konci roku 2004 vydali své první DVD LIFE LETTERS. V roce 2005 vydali další album s názvem HIDE FROM THE SUN. Vyšly singly No fear a Sail away. V tomto roce vyhráli Best Finnish Act v MTV music awards. Také se poprvé představili v České republice v pražském klubu Roxy. V únoru 2006 vyšel další singl a klip z alba Hide from the sun "Shot".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teena Teena | E-mail | 5. listopadu 2008 v 19:31 | Reagovat

nemáš tam písničku Dancer in the dark, ta se milíbí nejvíc...

2 lauri kikus lauri kikus | 8. září 2009 v 17:17 | Reagovat

no nebyl by tam Hesrt of misery jn je nejlepsi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama