Rozhovor s TR z října 2003

3. srpna 2006 v 11:27 |  Rozhovory
Jak jste získali jméno The Rasmus? Lauri: "Snad zní zajímavě, ale nic neznamená. Hlavně jsme ho vymysleli, protože se snadno vyslovuje a pamatuje. Naši fanoušci si ho prostě rychle zapamatovali!"
In the shadows je váš první singl, který je úspěšný nejen ve Skandinávii, ale potloukali jste se tu již nějaký čas? Lauri: "Tak nějak. Myslím, že jsme začali v roce 1994. Potloukali jsme se se svou skupinou ve škole." Pauli: "Hráli jsme převážně koververze Mettaliky a Nirvany, tento druh hudby." Aki: "Zkoušeli jsme ve sklepě Pauliho rodičů. Ale nehráli jsme jen kovery, měli jsme asi pět songů svých."
Spousta skupin nezíská nahrávací smlouvu. Jaké je vaše tajemství? Eero: "Opravdu na to nemáme tajemství. Je to hlavně o tom, pracovat tvrdě. Získali jsme peníze, abychom nahráli naše první demo, velepovali jsem všude plakáty." Lauri: "Stále cítím lepidlo, které jsme používali! Ale teď k našemu průlomu...S trochou štěstí se demo dostalo do rádia. Všichni, kdo to slyšeli, přišli na naše vystoupení a reagovali opravdu dobře na naši hudbu. To bylo pro nás znamení, že děláme dobře."
Titul vašeho CD nezní moc šťastně: 'Dead latters '. Byla zábava během jeho natáčení? Lauri: "Jen během přestávek na oběd, haha! Nemám rád ten studiový styl. Nech mě cestovat pár týdnů do cizích zemí se svými přáteli, spát ve stejném pokoji, smrdět, smát se a hrát rock 12 hodin denně!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama