Hledá se Eero 2

2. září 2006 v 20:00 |  Fan Fiction
Lauri se podrbal za uchem a začal řvát na celý Helsinky: "Eeeeeeeeroooooo!!!" jak jen mu to chraplák dovolil. A tak zkusil štěstí Aki a potom Pauli. Věřte tomu nebo ne, ale nikdo se neozval. A protože si všichni vyřvali hlasivky, museli se dorozumívat chvíli znakovou řečí. Nikdo z nich jí sice neuměl, ale stejně si skvěle (a bez hádek) rozumněli. Lauri, který jako první začal řvát, také první začal mluvit.
"Hele nový elektro. Nepudeme do něj?"
Ale místo odpovědi: "Já sem pro" si tím zasloužil jen velmi, velmi zlý pohled za strany Pauliho. Tentokrát zkusil štěstí Aki, kterýmu se mezitím taky vrátil hlas, a zkusil zavolat Eerovi. A ani si nevšimnul, že se na něj řítí kolo. Paní větších rozměrů, která na něm jela, naposlední chvíli stačila agresivně zacinkat. Aki se tak leknul, že vyskočil metr dvacet do vzduchu. A zatímco Aki padal (F-F-F-Falling! :-DD), padal i mobil, akorát s tím rozdílem, že do kanálu. Z kanálu se ozvalo žuchnutí a potom taky bolestný výkřik. Ale co zmohl bolestný výkřik proti křiku Akiho, který opravdu nahlas a opravdu sprostě vyřvával za "plnoštíhlou" na kole.
"Ať mi tam pro ten mobil vleze!"
"Menší problém…ona tou dírou neproleze…"
Aki srdceryvně (a uchoryvně) zavyl.
"Dobře dobře dobře…" řekl neochotně Pauli a nedůvěřivě se podíval na díru do "neznáma". "Chceš tim říct, že tam chceš vlízt…?"
Aki neústupně přikývl a ještě si k tomu dupnul.
"Tak jdi," pobídnul Akiho Lauri.
Aki ochotně ale nejistě skočil do díry a dopadl na něco velikýho a měkýho. Znechuceně z toho slez a čekal, co bude dál. Po několika sekundách vedle něj elegantním skokem přistál Lauri a začal litovat, že si nevzal plynovou masku. A nakonec přistál Pauli (nepříliš elegantním skokem).
"Nevíte někdo, kam zhruba ten mobil padal?" zeptal se s nadějí v hlase Aki.
"Ne, nevim. Já se totiž do kanálu nekoukám," odsekl Lauri.
"Hele, puč mi svůj mobil, já si s nim posvítim."
"Dej ty pracky pryč, ještě mi někam zahodíš i ten můj!"
"Hele tak třeba je fakt Eero v kanále," zamyslel se Pauli.
A tak vyrazili křížovat helsinské kanály.
"To sem nevěděl, že může bejt v kanále taková bžunda," liboval si Aki (+ vražedné pohledy Pauliho a Lauriho). Jak se zdálo, bavilo to jenom Akiho. Když už chodili kanálama kdovíjak dlouho, rozhodli se, že se vrátí. Po chvíli (cca tři hodiny) blouzení a přemlouvání Akiho se vrátili k otvoru. Lauri znova šlápnul do toho něčeho velkýho a měkýho. Odvážil se, a posvítil mobilem. Překvápko…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama